Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohužel Bessynka se nenarodila jako výstavní pejsek.Prostředí výstav jí stresuje v kruhu panikaří snaží se utéct a nic s ní nenadělán a hlavně trápit jí nechci.Vyzkoušela jsem to na dvou výstavách a pokaždé byla stejně zmatená a neštastná a nějakou tvrdou drezůrou jí nechci trápit.Je to vymazlený a hlavně rozmazlený naše zlatíčko a tak než jezdit často po výstavách necháme jí v klidu užívat si života a nebudem jí už stresovat, když se jí tam tak nelíbí.Ona bude bezpochyby štastnější jako pes rodinný a domácí.Ne každý pejsek dokáže výstavní atmosféru a předvádění zvládnou většinou berou na výstavy chovatelé uz malá štěnátka, aby se naučila v tomto prostředí pohybovat přirozeně.Bessynky je škoda je moc hezká slyšela jsem to už od spousty lidí,že kdyby ovládla strach a paniku byla by jistě úspěšná,ale opravdu končím a třeba to jednou zkusím zrovna se štěnátkem od Bessynky které si plánuji nechat,ale to už bych opravdu začla trénovat již od malinka.

Ale jak se říká ..Nikdy neříkej Nikdy..opět jsem to vyzkoušela.....

Musím dodat,že po našem prvním porodu jsem se rozhodla opět pokusit štěstí.Říká se,že fenka se někdy uklidní a je vyrovnanější.Hned na první výstavě Bess vyhrála třídu otevřenou a získala moc pěkný posudek a hodnocení V1 VT.Takže pro všechny kdo chtějí vyzkoušet nějakou výstavu a pejsek zrovna nespolupracuje nevzdávejte se a vytrvejte je to krásný pocit když pejsek uspěje i když je to jen třeba malá výstava.

Přidávám fotečky z výstav,kterých se Bessy zůčastnil

                               Krajská výstava Rokycany 9.6.2007

Obrazek

Obrazek

 

Speciální výstava Hořepník 6.7.2007

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

čumáček

(Danka, 9. 5. 2010 21:56)

No jistě ,že jsou jorci co mají delší čumák .Netrapte se..máte jí jistě ráda takovou jaká je a nějaký čumáček to nemůže pokazit..lidi neposlouchejte je někdo z lidí bez chybičky,kdyby se to tak soudilo byl by každý nešťastný...přeji Vám mnoho krásných chvilek s Vaším miláčkem a mějte ho ráda takový jaký je... on Vám Vaší lásku mnohokrát vrátí...s pozdravem Danka

ČUMÁČEK

(JANKA, 9. 5. 2010 19:14)

AHOJ.CHTELA BYCH SE ZEPTAT CO JE NA TOM,KDYZ MOJE MALA MA DELSI CUMACEK.MATKU I OTCE JSEM VIDELA A MATKA MA TAKY DLOUHY CUMAK,JENZE NA VETERINE MI PORAD TVRDI,ZE TO TAK NENI,ZE NENI CISTOKREVNA A MOC MNE TO TRAPI,I KDYZ VIM,ZE TO NENI PRAVDA.JSOU JORKSIRI S DELSIM CUMACKEM?NIKDE O TOM NIC NEMUZU NAJIT.DEKUJI ZA ODPOVED

jork

(DELUŠICA, 4. 5. 2010 19:22)

jorkšírek je velice krásný pes ale to ti nebudu říkat protože to ti řekly š všichni je prostě bombsstycký taky si plánuju takovýho pořídit

Spojení

(marian, 10. 7. 2009 22:14)

a kdybych byl v Benátkách, tak by jsi si mě všimla? Mám moc pěkného pejsáčka,také výstavního, mám ho stále u sebe, pečuji o jeho srst víc jak o sebe, a chtěl bych pro něj jen to nejlepší, jsko chovatelka to jistě pochopíš!
A tak jsem se chtěl zeptat, jestli by jsi nás, až budete hárat, nepřipustila, nebudeš litovat krásko!

Pro Marisna

(Danka, 9. 7. 2009 23:02)

Ach jooo zase si ze mě někdo dělá srandu.......no tak to je tedy smůla,že jsi nebyl v Benátkách nad Jizerou :-)))))

Andělská bohyně

(marian, 9. 7. 2009 22:24)

Ahoj Danuško, tvá výstva v Trmicích byla ukázková. Ty i tvůj pejsek jste mě natolik uchátily, že jsem se odhodlal ti napsat. Stál jsem tam kousek od tebe, takhle na pravo, jestli si pamatuješ, a nespustil z tebe oči. Jsi nádherný anděl s božským psem, chtěl bych se s tebou spojit a plout v nekonečno má nebeská královno!

pro Zuzku

(Danka, 10. 2. 2008 13:41)

Máte pravdu byla jsem nervózní opravdu hodně ale bylo to také pro beznaděj kterou jsem tam zažila fakt se nedalo vůbec nic dělat.Velká chyba také byla že jsem nezačala dříve ,ale vlastně až skoro v roce a půl kdy byla na první výstavě.Ty volné nůžky nevím, ale na obou dvou výstavách mám v posudku skus nůžkový ale při bonitaci toto.První výstavu posuzoval pan Hořák a druhou paní Dolejší.

Agility

(Zuzka, 9. 2. 2008 21:45)

Mám pro vás radu. Taky jsem měla bázlivou fenečku a hoooodně ji pomohlo agility. Dostala se mezi psi, musela se naučit překonávat překážky a už dávno není tak lekavá, jako když jsme si ji donesli domů. Hodně jí sebevědomí zvedly i štěňata. Začala si svojí psí smečku hlídat a klidně se popere s prvním, který si na její smečku troufne. Je to úplně jiný pes.

Výstavy

(Zuzka, 9. 2. 2008 21:31)

Opravdu velká škoda, že nejzdíte na výstavy. Moc se mi líbí vaše fenka a možná by byla úspěšná, i když nevím, jak vypadají ty volné nůžky. Možná, že chyba je v tom, že nemáte moc zkušeností s vystavováním. Trvá nějakou dobu než se to pes naučí a než se to naučí i vystavovatel. Říká se, že majitel na svého psa přenáší své pocity a je to pravda. Když jste např. z výstavy nervózní, je nervózní i váš pes. Vím to z vlastní zkušenosti.

Bessynka

(Ivča, 11. 9. 2007 21:41)

Na fotečkách to Bessynce opravdu moc sluší, má nádhernou, lesklou srst! Nikde jsem se ale nedočetla, jak na výstavách Bessy dopadla? Je kouzelná a to každýho jorkšíra nechválím! :)